Opłatek z biskupem

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybył biskup diecezji sandomierskiej, ksiądz Krzysztof Nitkiewicz. Uczestniczyli w nim samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji współpracujących z miastem i gminą, policji, straży pożarnej, Sądu Rejonowego, Prokuratury Rejonowej, dyrektorzy placówek podległych gminie.

Gospodarz spotkania, burmistrz Grzegorz Gajewski podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia. Przywitał znamienitych gości i nie ukrywał, że Boże Narodzenie to święta szczególne. - W imieniu samorządu miasta i gminy po raz pierwszy z tego miejsca składam na nadchodzące święta życzenia, by były błogosławione, szczęśliwe, spędzane w wyjątkowej atmosferze rodzinnej, w atmosferze zrozumienia, przebaczenia – powiedział Grzegorz Gajewski. - Życzę, by spełniały się wasze marzenia i byście umacniali się w dążeniu do tego, co sobie założyliście. Aby ziściły się plany, które mamy wobec naszego miasta i gminy. Byśmy co roku mogli spotykać się w gminie piękniejszej, bardziej przyjaznej, wymarzonej.

W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia generała brygady Stanisława Gano. Kolędę „Jezus malusieńki” wykonał Patryk Pawlica, kolędę „Cisza” – Zuzia Wiśniewska. Dzieci przygotowała do występu Magdalena Szemraj.

Harcerze przynieśli Światełko Betlejemskie i przekazali burmistrzowi. To piękna tradycja, dzięki harcerzom mieszkańcy mogą zapalić na stołach wigilijnych światło, które płonie w Betlejem.

Poseł na Sejm RP Kazimierz Kotowski wyraził zadowolenie, że może przebywać wśród mieszkańców w tym szczególnym dniu jako mieszkaniec, syn tej ziemi, poseł RP. - Dzisiaj tutaj chcę skierować życzenia udanych, dobrych, pomyślnych dni na ręce nowo wybranych władz miasta, rozpoczynających swoją misję pracy w samorządzie dla dobra lokalnej społeczności. Abyśmy mogli wspierać tych, których społeczność wybrała. To dla dobra naszego miasta, naszych mieszkańców, dla dobra regionu, Rzeczypospolitej.

Starosta opatowski Tomasz Staniek życzył pokoju, wewnętrznej radości. - To pamiątka bożego narodzenia. Jak każde nowe życie niesie ze sobą nowe nadzieje, podobnie jak nasza nowa kadencja. Dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować swoją misję, powołanie dla ziemi opatowskiej.

Przewodniczący Marcin Słapek: w imieniu radnych Rady Miejskiej życzył, by przy wigilijnym stole nie zabrakło rodzinnej atmosfery, a w nowym roku spełnienia planów.

Piękne słowa wygłosił, odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz. - Każdy z nas ma swoją wizję Bożego Narodzenia, czasami bardzo skomplikowaną – powiedział. - Natomiast przesłanie tego bożego narodzenia jest proste. Bóg nas kocha i przyjmuje naszą naturę. To są moje życzenia dla nas wszystkich, abyśmy tę miłość przyjęli, dzielili się ze wszystkimi, czego symbolem są te opłatki, które teraz błogosławię. Błogosławionych świąt i wszystkiego dobrego!         

Po błogosławieństwie wszyscy obecni na sali składali sobie życzenia i przełamywali opłatkiem.        

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO