Ostatnie przygotowania do Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich

W Opatowie trwają ostatnie przygotowania do Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się 8 września.

- Cieszymy się, że Opatów został doceniony i ma zaszczyt być gospodarzem Dożynek Wojewódzkich – mówi burmistrz Grzegorz Gajewski. - Wspólnie z Wojewódzkim Domem Kultury, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Starostwem Powiatu Opatowskiego jesteśmy jednym ze współorganizatorów. Staramy się, by wszystko zostało dopięte na przysłowiowy ostatni guzik i by goście, którzy zostaną zaproszeni na uroczystość, wyjechali z jak najlepszymi wspomnieniami. Pokażemy to, co mamy najlepszego do zaoferowania.

Gmina Opatów dla wszystkich zaproszonych gości przygotowała specjalne pamiątkowe zestawy, które jednocześnie będą im przypominały o Opatowie i będą promowały stary gród. Dla wszystkich uczestników, którzy pojawią się w rynku, na pewno atrakcją będzie koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Brathanki.

Koncert ten będzie poprzedzony występem lokalnych muzyków, którzy też reprezentują wysoki poziom. Będą też, co wiąże się z samymi dożynkami, najładniejsze wieńce z każdego powiatu. Będzie można podziwiać prawdziwe dzieła sztuki. W Opatowie zostanie wybrany najpiękniejszy wieniec dożynkowy w województwie.

To nieliczne dożynki, co podkreśla burmistrz Grzegorz Gajewski, które odbywają się w centrum miasta, na rynku opatowskim. Dotychczasowe odbywały się często na stadionach, na peryferiach aglomeracji miejskich.                      

Burmistrz dziękuje wszystkim osobom, które są zaangażowane w przygotowanie bardzo prestiżowej imprezy, bardzo ważnej dla Opatowa i województwa świętokrzyskiego.

Cieszymy się, że Opatów został doceniony i ma zaszczyt być gospodarzem Dożynek Wojewódzkich – mówi burmistrz Grzegorz Gajewski.

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO