Święto krówki opatowskiej.

Już po raz trzeci odbyło Święto Krówki Opatowskiej, tym razem w zmodernizowanym, nowoczesnym amfiteatrze Domu Kultury. To najsłodsza impreza plenerowa organizowana w Polsce.

Czytaj więcej...

Festiwal Młodych Talentów - Opatów 2015 r.

       Stowarzyszenie Ziemia Opatowska wspólnie z Opatowskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali Festiwal Młodych Talentów. Celem imprezy było zaprezentowanie młodych, zdolnych artystów nie tylko z terenu miasta i gminy Opatów ale również z powiatu opatowskiego.

Czytaj więcej...

Schowek03

UWAGA ROLNICY

     Urząd Miasta i Gminy w Opatowie przypomina o drugim terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2015 roku

   Obowiązujący termin składania wniosków

  • od 1 sierpnia 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2015 r. do 31 lipca 2015 r. ,

a pieniądze wypłacane będą w terminie od  1   - 31 października 2015 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku

Nowe nawierzchnie na drogach gminnych.

24 sierpnia br. Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki, Kierownik Referatu Inwestycji i Drogownictwa Grzegorz Mizera oraz przedstawiciel firmy PRD DROKAM Krzysztof Sarzyński odebrali przebudowane drogi gminne Zochcinek – Gołoszyce Niżne oraz Jurkowice – Pipała.

Czytaj więcej...

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO