Inwestycje za środki unijne

 

do

W Opatowskim Ośrodku Kultury w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbyło się spotkanie informacyjne o inwestycjach, które powstały na terenie gminy dzięki środkom unijnym. Zainteresowani mogli zobaczyć wystawę poświęcona czterem najważniejszym projektom realizowanym ze środków unijnych, zwiedzić budynek OOK po termomodernizacji i amfiteatr po rewitalizacji.

Czytaj więcej...

Pięciu nowych sołtysów.

Już we wszystkich sołectwach Gminy Opatów odbyły się zebrania sprawozdawcze i wyborcze. W 5 z nich, na 28, wybrano nowych sołtysów. Nowi sołtysi zostali wybrani w sołectwach: Czerników Opatowski – Grzegorz Skwarliński, Jałowęsy – Marcin Machała, Lipowa – Wioletta Lis, Rosochy – Ewa Koziarska, Tomaszów – Krystian Kargul.

Czytaj więcej...

Opatów na XX Targach Turystyki i Wypoczynku „Lato” w Warszawie

Opatów prezentował się na XX Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2015 w Warszawie. Wystawa odbywała się od piątku 17 kwietnia do niedzieli 19 kwietnia i zgromadziła wielu przedstawicieli regionów, firm oraz instytucji działających w branży turystycznej z całego kraju. Warszawskie targi to ważna, cykliczna impreza, która odbywa się już od kilkudziesięciu lat tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.

Czytaj więcej...

Warsztaty nt. możliwości realizacji inwestycji w formie PPP.

10 kwietnia br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Opatowie odbyły się warsztaty nt. możliwości realizacji inwestycji w formie Partnerstwa Publiczno Prywatnego.

Podczas warsztatów p. Dorota Sarzyńska z Lokalnego Punktu Informacyjnego w Sandomierzu przedstawiła założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, następnie p. Kacper Kozłowski ekspert ŚCITT ds. PPP przedstawił praktyczne aspekty realizacji przedsięwzięć, inwestycji w formie PPP możliwych do realizacji na terenie powiatu opatowskiego.

Czytaj więcej...

450

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO