Zbiorniki wodne do rewitalizacji  

Gmina Opatów otrzymała prawie 2,5 mln zł na rewitalizację i zagospodarowanie zbiorników wodnych w Karwowie, Gojcowie i Kochowie, by umożliwić rolnikom bezpieczny pobór wody do produkcji rolnej.

- Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych zewnętrznych środków finansowych dla naszej gminy – informuje burmistrz Grzegorz Gajewski. - Piszemy bardzo dobre projekty i ściągamy kolejne pieniądze do Opatowa. Tym razem do naszej gminy trafi prawie 2,5 mln zł z rządowego programu Polski Ład. Pieniądze będą przeznaczone na rewitalizację dawnych stawów wiejskich w Gojcowie i Kochowie oraz przystosowanie ich i zalewu w Karwowie do poboru wody dla celów gospodarczych przez rolników.

Ten pomysł nie dosyć, że odświeży i nada nowy wizerunek centralnym miejscom w Kochowie i Gojcowie, to jeszcze pozwoli gromadzić wody opadowe, z których rolnicy będą mogli korzystać, na przykład w porze oprysków. Tym samym nie będą pobierać cennej i deficytowej wody pitnej z wodociągu.

- Cieszę się, że ten pomysł dzięki wsparciu świętokrzyskich parlamentarzystów, panów Krzysztofa Lipca, Andrzeja Kryja, Marka Kwitka i Jarosława Rusieckiego, znalazł uznanie Rady Ministrów i będzie u nas realizowany – nie ukrywa zadowolenia burmistrz Grzegorz Gajewski. - To kolejna spełniona obietnica, którą złożyłem mieszkańcom Gojcowa i Kochowa.

Rozstrzygnięcie naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", z przeznaczeniem dla gmin popegeerowskich zaprezentowano w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Do gmin i powiatów województwa świętokrzyskiego trafiło 150 milionów złotych. Pieniądze będą wykorzystywane na wyrównywanie historycznych niesprawiedliwości, które wynikają z funkcjonowania na tych terenach Państwowych Gospodarstw Rolnych. 

  • stawy1
  • stawy2
  • stawy3