Walentynkowy zawrót głowy w opatowskim przedszkolu

 

  ,,Dziś Św. Walentego, to dzień dobry dla każdego!”... również dla przedszkolaków i ich wychowawców z Przedszkola Publicznego w Opatowie.

Wyjątkowość tego dnia, pełnego ciepła, miłości i serdeczności podkreśliliśmy swoim strojem w kolorze serca czyli czerwieni. W każdej grupie przedszkolnej odbyły się bardzo twórcze zajęcia związane z tematyką walentynkową. Dzieci, w aktywny sposób zaangażowały się w liczne zabawy i prace stolikowe, dzięki którym powstała wystawa prac walentynkowych  pt." Miłość nie jedno ma imię". Wychowawcy grup zadbali o walentynkowy nastrój poprzez piękne dekoracje sal, jak również przygotowanie wierszy, piosenek oraz tańca. Zapytaliśmy także naszych przedszkolaków czym jest miłość i co chcieliby dostać na walentynki. Z piniaty posypały się słodycze, a ze skrzynki walentynki z życzeniami. Całość  podsumowaliśmy ogłoszeniem zwycięzcy w konkursie plastyczno- technicznym dla wychowawców i grup pt. "Serce dla Ciebie". Konkurs wygrała grupa pięciolatków ,,Leśne Duszki”.

Nasz przedszkolaki umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawianie radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku. Wiedzą, że kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia.