Planowane utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim
"Tour de Pologne"

Już w najbliższą sobotę, 30 lipca, na drogach powiatu opatowskiego pojawi się peleton 79. Tour de Pologne. Będzie to 1. Etap zmagań – trasa: Kielce – Lublin.

Kolarze wystartują o godz. 11.40 z Kielc. Na mecie w Lublinie ich obecność planowana jest na godz. 16.30. Na terenie powiatu opatowskiego, w miejscowości Truskolasy pojawią się o godz. 12.50, następnie przejadą do drogi krajowej nr 9 w Opatowie i przez ul. Mickiewicza dotrą do drogi krajowej nr 74, którą poruszać będą się aż do granicy z województwem lubelskim, gdzie ok godz. 14.04 opuszczą powiat opatowski.

Podczas rozgrywania wyścigu ruch drogowy na każdym z etapów będzie ograniczony, co oznacza, że ruch poprzeczny i ruch z przeciwnego kierunku zamykany będzie na czas przejazdu czołówki i głównego peletonu. Ruch drogowy będzie wznawiany 10 minut po przejeździe głównego peletonu. Zawodników, którzy odnotują większą stratę czasu będą obowiązywały podstawowe zasady ruchu drogowego. Miejmy wzgląd na nich już po przywróceniu właściwego ruchu na drodze. Peleton prowadzony będzie przez oznakowany radiowóz policyjny. Prosimy kierowców o wyrozumiałość i rozwagę. Nad bezpiecznym przejazdem uczestników wyścigu będą czuwały służby porządkowe. Użytkowników dróg bezwzględnie obowiązywać będą polecenia i sygnały przekazywane przez Policję oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych.

W czasie trwania wyścigu pojawią się utrudnienia w ruchu. Apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego, o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Źródło: KPP Opatów

Tour