Turniej Sołectw

Nikisiałka Mała, ale wielka duchem            

W sobotę, 10 września, odbył się na stadionie Turniej Sołectw Gminy Opatów. Najlepsze okazały się drużyny Nikisiałki Małej, przed Kornacicami i Strzyżowicami.

            - Doskonała zabawa i wielkie emocje – mówił burmistrz Grzegorz Gajewski. - Mimo niesprzyjającej pogody, nasi dzielni sołtysi wraz ze swoimi drużynami rozegrali doskonałe zawody, w których po emocjonującym boju i trzech dogrywkach najlepsi okazali się mieszkańcy Nikisiałki Małej. Gratuluję również sołectwu Jagnin, które zwyciężyło w konkursie muzycznym zorganizowanym przez Radio Opatów.

Burmistrz pogratulował zwycięzcom, organizatorom imprezy, szczególnie radnym Rady Miejskiej, Waldemarowi Bocheńskiemu, Magdalenie Masternak Wiesławowi Susce, przewodniczącej Małgorzacie Szczepańskiej, dyrektor Opatowskiego Ośrodka Kultury, Longinie Ordon oraz pracownikom OOK i Radia Opatów, Edycie Gwoździk, Maciejowi  Zygadło oraz Kołom Gospodyń Wiejskich. Kolejna edycja za rok, wczesnym latem.

Sędziami turnieju były panie o dużym doświadczeniu w prowadzeniu imprez masowych: Małgorzata Szczepańska i Edyta Gożdzik. Rozegrano pięć konkurencji – rzut oponą ciągnikową na odległość, przepychanie kapusty łopatą sztychówką na czas, skoki w workach na czas, przeciąganie liny, powożenie zawodnika z zasłoniętymi oczami. Z jednej konkurencji, przetaczanie belek słomy, organizatorzy zrezygnowali ze względu na pogodę. Obawiali się kontuzji. 

By wyłonić zwycięzcę, zostały rozegrane dogrywki, siłowanie na ręce, bieg na 400 m, które też nie wyłoniły zwycięzcy. Dopiero w kolejnej dogrywce, strzałach na bramkę, zwycięzcą okazała się drużyna z Nikisiałki Malej.

- Pracować z wami, współpracować to wielka przyjemność – zwracał się burmistrz Grzegorz Gajewski do mieszkańców w podsumowaniu imprezy. - To, co się wydarzyło tutaj, jest początkiem kolejnych edycji turniejów. Brawa dla zwycięzców, Nikisiałka Mała, ale wielka duchem.

Walka była zacięta do końca. Nikisiałka Mała za pierwsze miejsce otrzymała 1000 zł i okazały puchar, Kornacice drugie miejsce – 800 zł i puchar,  Strzyżowice za trzecie - 500 zł i puchar.

Radny Waldemar Bocheński, jeden z organizatorów Turnieju Sołectw, podkreślił, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej 8 sołectw: Strzyżowice, Nikisiałka Mała, Brzezie, Jagnin, Tomaszów, Wąworków, Kornacice i Okalina Kolonia. – Zrobiliśmy imprezę dla integracji obszarów wiejskich, dla wspanialej zabawy – powiedział. - Dla uczestników i widzów mieliśmy bezpłatne ciasta, kiełbaski na gorąco. Dziękuję KGW,  które wzięły udział w tej imprezie: Brzezie, Kornacice, Jagnin, a także Sławkowi Masternakowi, który zawsze promuje takie przedsięwzięcia, przygotowuje degustacje.

Radio Opatów zorganizowało konkurs „Jaka to melodia?” i ufundowało puchar.  Do odgadnięcia wytypowano trzy melodie. Zwyciężył ten, kto odgadł wszystkie tytuły.

Kapela Sie Ma grała dla mieszkańców do późnych godzin wieczornych.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09