Spotkanie noworoczne z seniorami

Ponad 40 osób uczestniczyło w spotkaniu noworocznym seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które odbyło się w Restauracji „Żmigród”.  Życzenia wszystkim obecnym złożył burmistrz Grzegorz Gajewski. 

- Serdecznie dziękuję za zaproszenie i kolejną już możliwość pięknego spędzenia czasu w gronie wspaniałych osób – mówił burmistrz Grzegorz Gajewski. – Jesteście ludźmi pełni werwy i chęci działania, jesteście kopalnią pomysłów. Z waszej ogromnej kultury osobistej czerpiemy na co dzień w naszej pracy.

Burmistrz Grzegorz Gajewski chwalił dobrą współpracę seniorów z Opatowskim Ośrodkiem Kultury. Instruktor OOK Magdalena Szemraj z powodzeniem już od dwóch lat prowadzi chór seniorów.

Podczas spotkania noworocznego seniorzy otrzymali od burmistrza Grzegorza Gajewskiego pięknie wydane kalendarze z zabytkami gminy Opatów.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich gości przez prezes UTW, Janinę Sobalę. Następnie wiceprezes Zbigniew Nogal przedstawił osoby występujące w chórze. Obecnie chór liczy 13 solistów, uczestniczyło w spotkaniu 11. Chór działa od 2015 r,. początkowo jego dyrygentem był Paweł Żerdecki, potem Maciej Kandefer, od dwóch lat jest Magdalena Szemraj.

Chór wykonał cztery utwory: włoski hymn katolicki na Boże Narodzenie „Adeste fideles”, piosenką z repertuaru Czerwonych Gitar, „Jest taki dzień”, kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, popularną piosenkę z repertuaru Jerzego Połomskiego „Cała sala śpiewa z nami”.      

Życzenia seniorom złożyła wicestarosta powiatu opatowskiego Małgorzata Jalowska. Prezes Fundacji Polemika Marcin Wróblewski wręczył seniorom upominki, filiżanki i czekolady. Zabawa i tańce trwały do późnych godzin nocnych. Popularne przeboje z różnych lat grał i śpiewał Kazimierz Stępień.

UTW1