Zwycięzcy Opatowskiej Ligi Futsalu

Gmina promuje sport

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  nr 2 imienia Partyzantów Ziemi Opatowskiej odbyły się rozgrywki  Opatowskiej Ligi Futsalu, Superpucharu i Opatowskiej Małej Ligi Mistrzów. Gospodarzem imprezy i jednocześnie największym jej mecenasem jest niezmiennie od początku Gmina Opatów i obecnie burmistrz Grzegorz Gajewski.

- Bardzo się cieszę, że Opatowska Liga Futsalu nadal funkcjonuje i nie zaginęła po epidemii – mówi burmistrz Grzegorz Gajewski. – Tym bardziej, że to już jej 16 edycja. Piękna tradycja, impreza ponadlokalna, ponadgminna, swym zasięgiem wykracza poza Opatów. Przyjeżdżają tu zespoły z ośrodków większych od nas, z Sandomierza, Staszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego. Traktuję imprezę jako świetną promocję miasta i gminy. Dziękuję wszystkim uczestnikom, organizatorom, że znaleźli czas i mogli skorzystać z infrastruktury opatowskiej.

Burmistrz Grzegorz Gajewski jest dumny, że w imieniu gminy mógł ufundować puchary dla najlepszych zawodników i drużyn. Cieszy się, że w rozgrywkach znalazła się też Mała Liga Mistrzów. To odrywa dzieci od komputerów, komórek, przyciąga nie tylko małych sportowców, ale też ich rówieśników, rodziców. Burmistrz podkreśla, że rozgrywki mogły być rozegrane dzięki liderom i promotorom sportu, między innymi dzięki Jarosławowi Muszyńskiemu, którego zespół w przeszłości odnosił też sukcesy na szczeblu  wojewódzkim i krajowym. Duży wkład wnosi także tradycyjnie małżeństwo Moniki i Waldemara Domagałów, zwłaszcza w organizację Superpucharu. Poziom imprezy jest wysoki, organizatorzy nie muszą się wstydzić.

Mistrzem XVI edycji Opatowskiej Ligi Futsalu została drużyna KS Daj z Wątroby, drugie miejsce zajęła drużyna Ekomax Kornacice, trzecie - Climatik Ostrowiec Świętokrzyski. Wyróżnienia indywidualne przyznano w kilku kategoriach. Najlepszym snajperem w Opatowskiej Lidze Futsalu, ze zdobytymi 47 bramkami został Konrad Skwarliński (KS Daj z Wątroby), najlepszym bramkarzem - Sebastian Bieniek (Climatik), najlepszym zawodnikiem - Konrad Skwarliński (KS Daj z Wątroby).

Puchar Fair Play trafił do drużyny Polesie Wiązownica, która otrzymała najmniej żółtych i czerwonych kartek. Ufundowała go Danuta Szypulska, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej imienia Stanisława Czernika.

Nagrody rzeczowe, worki plecakowe wręczył i ufundował starosta Tomasz Staniek.

Szczególne podziękowania należą się osobom, które wspierały imprezę: zastępcy burmistrza Marcinowi Słapkowi, dyrektor SP nr 2, Joannie Bińczak, dyrektor biblioteki, Danucie Szypulskiej, Karolowi Wysiadockiemu, Piotrowi Kasprzykowi, właścicielom Apteki Polesie-Opatów.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04