Zgłoszenie do ewidencji
zbiorników bezodpływowych lub przydomowych oczyszczalni ścieków

Zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2021r. poz. 888) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.
W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców Gminy Opatów o wypełnienie druku zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i dostarczenie do Urzędu Miasta i Gminy w Opatowie w terminie do 31 grudnia 2021 roku.
Druki zgłoszenia dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy w Opatowie  (Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji) na stronie internetowej www.umopatow.pl  w zakładce Zbiorniki bezodpływowe oraz u sołtysów.
Zgłoszenie należy przekazać lub wysłać pocztą do Urzędu Miasta i Gminy Opatów, na adres: Urząd Miasta i Gminy w Opatowie, ul. Plac Obrońców Pokoju 34, 27-500 Opatów lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  zgodnie z art. 63 Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735 z poźn. zm.) .zgłoszenie powinno posiadać podpis elektroniczny. 

DO POBRANIA - DEKLARACJA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH